Страх є нормальною реакцією людини на небезпеку, тому він навіть корисний. Але, на жаль, існують і непотрібні страхи. Коли страх стає занадто сильним, його називають фобіей.По статистикою, різні фобії страждає кожен восьмий житель планети. Ще в 1800 році французька статистика зареєструвала 6456 різних фобій, сьогодні назвати навіть приблизну їх кількість просто неможливо.
Парадоксальність фобій в тому, що люди, схильні до їм, часто усвідомлюють безглуздість своїх страхів, але коли зустрічаються з небезпекою лицем до лиця, починають панікувати, часом навіть не відповідаючи за свої дії.
Причини і симптоми Нозокоміфобіі
Слово «лікарня» прямо говорить про біль. Хто не боїться болю, той може вважатися щасливою людиною! Більшість людей схильні відкладати відвідування лікаря, але тільки охоплені страхом перед лікарями будуть робити це до тих пір, поки у них є сили переносити своє страждання. Кого-то кидає в тремтіння одна думка про забір крові в лабораторії або необхідності зробити щеплення. На відміну від дитини, який ухиляється, втікає, кричить благим матом, доросла людина як правило вміє зібрати всю свою волю – і при крайній необхідності мужньо пройти всі необхідні процедури. Як правило, ці дії супроводжуються підвищенням тиску, прискореним серцебиттям і збитим диханням, нудотою, спазмами в шлунково-кишковій системі.
Чи є це нормальним?
У країнах з високою якістю стандартів медичного обслуговування давно вже стало нормою адаптувати середовище, в якому людина виявляється вимушено безпорадним, в максимально комфортне і спокійне. Загальноприйнята етика відносини лікаря до пацієнта не як до предмету чи об’єкту цілющих маніпуляцій, а як до живої людини. Оскільки наша медицина до цих пір працює за стандартами польового госпіталю (повоєнний спадщина), про питання психологічного комфорту потрапив до лікаря пацієнта піклуються в останню чергу. Це один з найважливіших факторів, які погіршують таке поширене явище, як страх лікарів – Нозокоміфобію.
Річард Ніксон – за все життя не відвідав жодної лікарні. Цей видатний чоловік страждав нозокоміфобіей (боязнь лікарень).
Але на Нозокоміфобіей страхи перед медициною не закінчуються. Пропонуємо вам список медичних фобій:
Медичні фобії:
- ятрофобія – боязнь лікарів
- томофобія – боязнь хірургічних втручань
- дентофобія – боязнь стоматологів, дантистів і лікування ротової порожнини
- псіхофобія – боязнь людей з психічними розладами і боязнь придбати психічні хвороби
- тріпанофобія – боязнь уколів, ін’єкцій і шприців
- фармокофобія – боязнь приймати лікарські препарати
Як лікувати Нозокоміфобію
Будь-які страхи і фобії це всередині людські конфлікти з самим собою. Для подолання фобій потрібно пройти курс лікування у досвідченого психолога-психотерапевта. Дарина Агапова допоможе вам впорається з будь-яким недугою і знайти душевну рівновагу.