
4 КРОКИ, ЩОБ ЗУПИНИТИ СВОЮ ФОБІЮ
У цій статті ви дізнаєтеся основні чотири основні кроки до подоланні своїх фобій
Впоратися зі своїми фобіями
Страх перед тваринами або комахами, неможливість виступити на публіці, паніка перед поїздкою в метро … Це ознаки фобій – інстинктивної боязні деяких речей, істот або ситуацій. Фобії здаються непереборними, але впоратися з ними все ж можна.
1. Не підкоряйтеся своїм страхам.
Надмірні страхи обмежують нашу свободу і можуть поневолити нас: «Не виходь на вулицю, не наближайся, нічого не говори про …» Чим більше ви будете їм підкорятися, тим сильніше вони будуть ставати. Ставтеся до сильного страху як до непроханого, незаконно яке ввійшло гостю і навчитеся розуміти, чого хочете ви (бути вільним) і чого хоче фобія (вас поневолити).
Подумайте про причини свого страху і переходите до дії. Завжди корисно дізнатися, звідки беруться страхи. Але присвячувати пошуку причин весь свій час і енергію не варто. Знайдіть в собі сили безпосередньо зіткнутися з предметом вашого страху.
2. Подумайте про причини свого страху і переходите до дії.
Завжди корисно дізнатися, звідки беруться страхи. Знайдіть в собі сили безпосередньо зіткнутися з предметом Вашого страху. Напевно, неясність ситуації викликає у Вас паніку. Що можна зробити в даній ситуації? Жоден лікар не відмовить Вам в поясненні (в рамках розумного, звичайно) майбутнього оперативного втручання і подальших передбачуваних результатів. Хірург, ми знаємо, не всемогутній, але схему Вашого лікування він знає.
3. Навчіться розслаблятися і медитувати.
Регулярно робіть вправи, під час яких ви будете тренуватися приймати свій страх. Спроектуйте, наприклад, на уявний кіноекран лякаючу ситуацію – наближайте і віддаляйте «зображення». Дивіться на себе з боку, не забуваючи, що ви перебуваєте в спокійній і безпечній ситуації. Закінчите «перегляд» самим рутинним для вас дією, яке ви часто робите вдома: почніть читати, мити посуд, випийте чашку чаю.
4. Не припиняйте докладати зусилля.
Надмірні страхи, як правило, говорять про підвищеної емоційної чутливості. Це якість позитивне, а тому не варто з ним безжально боротися. Звикайте до лякає вас ситуацій поступово, по можливості радячись з психотерапевтом.