25.01.2021 Інтернетофобія – боязнь інтернету

Інтернетофобія – боязнь інтернету

Інтернетофобія – боязнь виходу в інтернет; обмеження своєї діяльності в інтернеті, з огляду на занепокоєння або побоювання будь-яких проблем в Мережі.

Симптоми інтернетофобії

Явною ознакою, інтернетофобіі, є страх інтернету, виходу в інтернет.

Крім цього, фобія має фізичні прояви наступного характеру:

  • різке збільшення або зниження кровоносної тиску;
  • прискорене серцебиття;
  • розширення зіниць;
  • тремор в кінцівках;
  • підвищене потовиділення;
  • зміна кольору шкірних покривів і ін.

Причина виникнення інтернетофобіі

Страх це базова реакція, яка покликана захистити людину, в небезпечній ситуації. При цьому не важливо, чи несе ситуація реальну загрозу життю або уявну, страх працює завжди однаково.

Причини виникнення інтернетофобіі можуть бути найрізноманітніші. Розвиток фобії, психологи пов’язують з впливом, одного з наступних факторів:

  1. Генетичний аспект – інтернетофобія, могла виникнути в результаті спорідненої передачі. Можливо, у вашому поколінні, хтось відчував такої ж страх і тепер він вам дістався у спадок.
  2. Травмуючий подія в дитячому віці – в більшості випадків, джерелом розвитку страхів, є травмуючий подія подію в дитячому віці. Через те, що подія мала давній характер, воно було забуте в свідомості і відкладено в підсвідомість.
  3. Невдалий досвід – якщо людина, вчинив дію і воно принесло результат, який не очікувалася, то в слідстві цього може виникнути страх.
  4. Нав’язаний страх – так як людина, відноситься до соціального виду, то відповідно він схильний до впливу його побратимів. Страх – це явище заразливе, тому інтернетофобія могла виникнути в результаті отриманої інформації від друзів, змі, книг, фільмів і інших джерел.
  5. Пригніченість – психічні розлади, стрес сильно вимотують організм. Тому, ресурсів на підтримку активного стану ставати все менше. Що призводить до появи різних фобій і страхів.

Як позбутися від інтернетофобіі?

Найпростіший і відомий спосіб позбутися від інтернетофобіі це взяти подолати цей страх зусиллям волі. Однак на практиці, на таке здатний не кожен. Тому в психологічній практики, використовує дещо інші підходи.

Лікування інтернетофобіі

Фармакологічний підхід

Для лікування страхів, а так само інших психологічних розладів використовують препарати різних груп.

  • Транквілізатори: «Афобазол», «Феназепам», «Тенотен», «Триоксазин»;
  • Антидепресанти: «амізол», «Ребоксетін», «Ауторікс»;
  • Гіпнотікі: «зопіклон», «Релаксон», «Золпідем»; Нейролептики: «Аминазин», «Клопіксол», «Еглоніл».
  • Нейролептики: «Аминазин», «Клопіксол», «Еглоніл».

Психологічний підхід лікування інтернетофобіі

Найчастіше, для лікування страхів і фобій використовую психологічний підхід. Його використання виправдано, оскільки дозволяє домогтися швидкого і стійкого результату.

Найпоширеніші практики, серед психологів наступні:

  • Психотерапія – з пацієнтом з’ясовується причина появи страху. Після чого, проводитися його опрацювання на глибинному рівні підсвідомості.
  • Психо-корекція – суть полягає в моделюванні спеціальних ситуацій, впоравшись з якими, людина позбавляється від страху.
  • Гіпноз – фахівець водить людини, в транссовое стан в якому, нав’язує правильну реакцію на подразник.
  • Аутотренінг – в результаті регулярних аутогенних тренувань, у людини знижується рівень стресу. Що відповідно полегшує його стан.

В медичній психології, для подолання страхів і фобій в основному використовуються комплексні методики і підходи. З усього їх різноманіття, особливо виділяється авторський курс Дар’ї Агапова. З його допомогою, можна подолати страх всього за 10 сеансів. Ефективність використовуваної методики, вже визнали багато практикуючих психологів України.

Записатися на прийом можна за силкою