25.01.2021 Гіппопотомо-іппедалофобія – боязнь довгих слів

Гіппопотомо-іппедалофобія – боязнь довгих слів

Що таке гіппопотомонфобія?

Увага фейк! Не всі фобії які є в інтернеті існують в дійсності! Такого слова не існує в природі і ніколи не існувало. Це старий розіграш. Слово складено з ряду ніяк не пов’язаних грецьких слів і є жартівливим.

Часто зустрічається жартівливе твердження про те, що боязнь довгих слів називається довгим словом гіппопотомонстросескіппедалофобія (33 літери). Це слово складено зі слів грец. ἱπποπόταμος ( «річкова кінь», тобто бегемот), лат. monstrum, «чудовисько», лат. sesquipedalian, «полуторафутовий» і грец. φόβος, «страх»; і пародіює грецькі назви фобій.

Що ви б змогли знайти з пошуку про гіппопотомонстросескіппедалофобіі в інтернеті?

Гіппопотомонстросескіппедалофобія – це медичний термін, що означає боязнь довгих слів (різновид фобії). Однак з жалості до пацієнтів назва цієї недуги іноді скорочують до сескіппедалофобіі.

Сутність цієї фобії полягає в страху перед необхідністю мати справу зі словами значною довжини – читати або писати їх, вимовляти вголос, а іноді навіть чути від інших людей. Проявами цієї фобії можуть бути задишка, прискорене дихання, порушення серцебиття, піт, нудота і переважна відчуття страху.

підсумок:

В епоху високих технологій вчорашня жарт перетворюється в сьогоднішній реальний факт. Спочатку придумується слово (жартома), потім воно набуває поширення, і, врешті-решт, замінює собою старе поняття. Приблизно так само само сталося і зі словом “гіппопотомонстросескіппедалофобія”. Сьогодні в англомовному інтернеті воно практично поглинуло існувало раніше (і не таке довге) назва цієї фобії. Крім того, є такий вислів: “першим було слово” (це з Біблії). Так ось воно часто виявляється пророчим. Дійсно, спочатку з’являлося слово (якесь поняття, назва якогось вигаданого предмета або явища), а потім з’являлося і те, чому воно служить назвою (той же робот). Пошукайте в інтернеті – знайдете цьому підтвердження.

Якщо у вас або у вашої дитини є якого роду фобії, запишіться на прийом до сімейного та дитячого психолога тут.

Дарина Агапова.